Przejdź do treści

Inteligentny czujnik dymu – czyli nieustanna ochrona Twojego domu na najwyższym poziomie

Inteligentny Czujnik Dymu

 

Inteligentny czujnik dymu – czyli nieustanna ochrona Twojego domu na najwyższym poziomie

Pożar może wybuchnąć o każdej porze dnia i nocy. Niestety, w przypadku nocnych pożarów domownicy nie zawsze wybudzają się na czas. Także w ciągu dnia wybuch pożaru może całkowicie zaskoczyć. Dlatego też tak istotne jest zamontowanie w domu czujnika dymu. Na rynku znajduje się obecnie ogromna liczba urządzeń tego typu. Na szczególną uwagę zasługuje inteligentny czujnik dymu Netatmo firmy Legrand. Jak działa to urządzenie? Jakie funkcje oferuje? Wszystkie informacje na temat czujnika dymu Netatmo znajdziecie poniżej.

 

Zasada działania inteligentnego czujnika dymu Netatmo firmy Legrand

Inteligentny Czujnik DymuInteligentny Czujnik Dymu Netatmo firmy Legrand należy do grupy czujników fotoelektrycznych (inaczej optycznych), czyli takich, których zasada działania opiera się na reakcji na produkty spalania powodujące osłabienie lub rozproszenie światła w zakresie widma podczerwonego. W sytuacji wykrycia pożaru wspomniany wyżej czujnik wysyła ostrzeżenie bezpośrednio na smartfona, dzięki czemu możliwe jest natychmiastowe podjęcie koniecznych działań nawet wtedy, gdy właściciel przebywa poza terenem swojej posiadłości. To właśnie dzięki funkcji wysyłania powiadomień w czasie rzeczywistym czujnik ten zyskał miano inteligentnego urządzenia.

Inteligentny czujnik dymu Netatmo jest ponadto urządzeniem bezprzewodowym. Z tego względu jego instalacja jest zupełnie bezproblemowa. Wystarczy jedynie zamontować go na suficie oraz pobrać specjalną aplikację. W celu uzyskania jak największej skuteczności najlepiej jest zainstalować inteligentny czujnik dymu we wszystkich sypialniach oraz na korytarzu. Ogromną zaletą opisywanego urządzenia jest fakt, że do działania nie potrzebuje ono specjalnej centralki zarządzającej całym domem. Tak niewiele potrzeba więc, aby zapewnić bezpieczeństwo sobie oraz bliskim. Czujnik dymu Netatmo to najlepszy wybór dla Twojego domu i mieszkania.

Jakie jeszcze zalety posiada inteligentny czujnik dymu Netatmo firmy Legrand?

Inteligentny Czujnik Dymu - powiadomienie

W przypadku czujników dymu bardzo istotne jest, aby alarm był bardzo dobrze słyszalny oraz by był w stanie obudzić nawet największego śpiocha. Dlatego też inteligentny czujnik dymu Netatmo charakteryzuje 85-decybelowy alarm akustyczny po wykryciu dymu.

Bardzo częstym zjawiskiem w przypadku czujników dymu są fałszywe alarmy. Mogą mieć miejsce przykładowo na skutek przypalenia potrawy podczas gotowania. Na szczęście w takich sytuacjach możliwe jest szybkie wyciszenie alarmu inteligentnego czujnika dymu Netatmo za pomocą smartfona i aplikacji.

Kolejną zaletą czujnika firmy Legrand jest długi okres pracy baterii. Umożliwiają one jego nieustanną pracę nawet przez 10 lat. W sytuacji dużego zużycia baterii na smartfon zostanie wysłane powiadomienie, co umożliwi ich szybką wymianę. Inteligentny czujnik dymu stale kontroluje również sprawność mechanizmu wykrywania dymu.

Aplikacja pozwala także na ustawienie przypomnienia o konieczności przetestowania inteligentnego czujnika dymu. Dzięki tym funkcjom możemy być pewni, że urządzenie to nie zawiedzie nas w sytuacji zagrożenia.

Opisywany czujnik wyposażony jest ponadto w diodę LED, która nieustannie informuje o statusie tego urządzenia. Produkt ten nosi miano inteligentnego urządzenia również ze względu na technologię Bluetooth Low Energy (BLE), oraz współpracę z zestawem HomeKit.

Poszukujesz czujnika dymu do swojego domu? Inteligentny czujnik Netatmo z pewnością jest w stanie spełnić wszystkie Twoje oczekiwania! Czujnik dymu to rozwiązanie, które pozwoli Ci czuć się bezpiecznie.