Przejdź do treści

Kamera zewnętrzna i kamera domowa Netatmo – wygoda i bezpieczeństwo

Kategoria:
Inteligentna Kamera Zewnętrzna

 

Kamera zewnętrzna i kamera domowa Netatmo – wygoda i bezpieczeństwo

Kamery do monitoringu to nowoczesne, inteligentne urządzenia, które są gwarancją bezpieczeństwa domowników. Umożliwiają one bieżącą kontrolę tego, co się dzieje na terenie danego obiektu lub posesji. Na jakie aspekty należy szczególnie zwrócić uwagę przy wyborze kamery do domu? Najistotniejsze informacje na ten temat znajdziesz poniżej.

 

Inteligentna Kamera Zewnętrzna – co może Ci zaoferować?

Inteligentna Kamera Zewnętrzna

Inteligentna Kamera Zewnętrzna posiada wiele funkcji umożliwiających szybkie wykrycie obcej osoby na terenie posiadłości. Potrafi ona rozróżniać osoby, zwierzęta oraz pojazdy. W przypadku zarejestrowania obecności intruza wysyła ostrzeżenie w czasie rzeczywistym. Jest ono wysyłane zazwyczaj na smartfon, dzięki czemu właściciel nieruchomości jest w stanie szybko zareagować. Warto jednak wiedzieć, że dzięki specjalnej aplikacji możliwe jest śledzenie obrazu przesyłanego z kamery na dowolnym urządzeniu.

Urządzenie posiada wbudowany inteligentny system oświetlenia. Można go włączać zarówno ręcznie za pomocą aplikacji, jak i zaprogramować w taki sposób, aby światło zapalało się w przypadku wykrycia osoby, zwierzęcia lub samochodu. Nagłe włączenie oświetlenia może zmusić intruza do ucieczki. Inteligentna Kamera Zewnętrzna charakteryzuje się ponadto bardzo dużym zasięgiem wykrywania, nawet do 20 metrów! Dzięki noktowizji na podczerwień kamera ta zapewnia bezpieczeństwo również w nocy.

Kamera posiada wysokiej jakości optykę. Obraz rejestrowany jest w jakości Full HD 1080p, posiada ośmiokrotny zoom cyfrowy i charakteryzuje się również szerokim polem widzenia. Takie parametry to gwarancja wysokiej jakości obrazu, który pozwoli na bezproblemową identyfikację intruza.

Wszystkie zdjęcia oraz nagrania wideo przechowywane są na szyfrowanej karcie microSD, co pozwala na ich zabezpieczenie przed dostępem niepożądanych osób. Dane mogą być również automatycznie zapisywane w osobistej chmurze Dropbox lub FTP.

Kamera zewnętrzna Netatmo pozwala także na przeglądanie filmów wideo w aplikacji Apple HomeKit, a także programowanie scenariuszy obejmujących pozostałe urządzenia Apple HomeKit podłączone do sieci.

Nowoczesna opcja sterowania głosem umożliwia szybkie uruchomienie kamery. Kamera współpracuje z Asystentem Google a na uwagę zasługuje także kompatybilność z technologią sztucznej inteligencji Alexa.

Inteligentna Kamera Domowa

 

Rozpoznawanie twarzy oraz zwierząt

Inteligentna Kamera DomowaInteligenta Kamera Domowa posiada wysoce przydatną funkcję rozpoznawania twarzy. W przypadku wykrycia osoby o nieznanej twarzy ostrzega o jego obecności oraz wysyła powiadomienie wraz ze zdjęciem i nagraniem wideo. Wykrycie znanych twarzy na terenie chronionego obiektu nie uruchamia tych funkcji, dzięki czemu wszyscy domownicy mogą czuć się w pełni swobodnie. Kamera ta rozróżnia również ruch zwierząt, co zapobiega fałszywym alarmom wywoływanym przez biegające po domu pupile.

Inteligentna Kamera Domowa - Instalacja

Instalacja Inteligentnej Kamery Domowej jest prosta, jednak powinien ją przeprowadzić instalator z odpowiednimi uprawnieniami. Dobrze przeprowadzony proces instalacji stanowić będzie gwarancję pełnej funkcjonalności kamery.