Przejdź do treści

Inteligentny dom z Legrand Netatmo

Jak sterować inteligentnym domem z Legrand Netatmo?

 

Inteligentny dom z Legrand Netatmo

Komfort, bezpieczeństwo, oszczędność oraz innowacyjność – wszystko to zagwarantować może Inteligentny dom Legrand Netatmo. Jak sterować inteligentnym domem z Legrand Netatmo oraz jakie funkcje oferuje wspomniany produkt i dlaczego warto zdecydować się na jego zakup? Odpowiedzi oraz wszystkie istotne informacje znajdziecie w tym artykule.

 

System bezprzewodowego zarządzania automatyką domową – z jakich elementów się składa?

Możliwość wyłączenia światła za pośrednictwem smartfona bez konieczności wstawania z łóżka to tylko jedna z wielu dogodności, jakie jest w stanie zapewnić system bezprzewodowego zarządzania automatyką domową. System ten składa się zazwyczaj z kilku elementów (przewodowych oraz bezprzewodowych).

Zestaw startowy Legrand Netatmo obejmuje gniazdo Control, które można z łatwością rozbudować o nowe elementy (na przykład łącznik bezprzewodowy Dzień/Noc, gniazdo connected, łącznik rolet connected oraz łącznik oświetlenia connected z funkcją ściemniania). Łączniki bezprzewodowe pozwalają na sterowanie wszystkimi funkcjami domu z najbardziej potrzebnego miejsca. Elementy te mogą zostać zamontowane w dowolnym miejscu bez konieczności doprowadzania kabli. I tak przykładowo łącznik bezprzewodowy Dzień/Noc pozwala na utworzenie spersonalizowanego programu uruchamianego w momencie zasypiania.

Zestaw startowy

Program może obejmować między innymi:

  • wyłączenie świateł,
  • wyłączenie określonych urządzeń elektrycznych,
  • opuszczenie rolet zewnętrznych.

Na uwagę zasługuje również łatwość procesu instalacji omawianego systemu. Montaż elementów systemu nie wymaga bowiem kucia w ścianach, a wszystkie moduły są kompatybilne ze standardowymi puszkami o głębokości min. 40 mm.

Legrand Netatmo – co oferuje?

Valena LifeSterowanie systemem może odbywać się lokalnie w miejscu jego zamontowania oraz zdalnie. Zarządzanie elementami Inteligentnego domu Legrand Netatmo w ich głównej lokalizacji oraz innych domach możliwe jest dzięki aplikacji Home + Control. Stały dostęp do aplikacji pozwala na nieustanną kontrolę stanu pracy urządzeń elektrycznych w domu.

Dzięki systemowi Legrand Netatmo możesz więc zapomnieć o sprawdzaniu wszystkich urządzeń przed wyjściem z domu. Możliwość wyłączenia ich zdalnie zapobiega nadmiernemu zużyciu energii. Instalacja tego nowoczesnego systemu przynosi więc wiele oszczędności. Kontrola oświetlenia, urządzeń elektrycznych oraz rolet zewnętrznych może odbywać się także za pomocą asystenta głosowego. Funkcja ta jest szczególnie przydatna w przypadku osób o ograniczonej mobilności.

Aplikacja Home + Control – aby mieć wszystko pod kontrolą

Aplikacja Home + Control to również doskonałe narzędzie do symulowania obecności w domu na czas dłuższych wyjazdów. Zdalne sterowanie np. oświetleniem pozwoli na skuteczne odstraszenie potencjalnych włamywaczy. System bezprzewodowego zarządzania automatyką domową to więc nie tylko komfort i oszczędność, ale również i bezpieczeństwo.

Opisywany system daje również możliwość ustalenia dowolnego scenariusza przez użytkownika. Przykładem może być scenariusz Wyjście, który wyłącza oświetlenie w całym domu w momencie wyjazdu.

Legrand Netatmo to rozwiązanie kompatybilne z asystentem głosowym Apple Siri, Google Assistant oraz Amazon Alexa. Omawiane inteligentne rozwiązania dostępne są w seriach Valena Life with Netatmo oraz Valena Allure with Netatmo. Seria Celiane with Netatmo jest jednak uznawana za najbardziej dekoracyjną, dzięki czemu pozwoli doskonale wpasować się w każde wnętrze. System bezprzewodowego zarządzania automatyką domową jest również kompatybilny z Apple HomeKit.