Przejdź do treści

Inteligentny termostat oraz Inteligentne Głowice Termostatyczne – zarządzanie temperaturą z Netatmo

Kategoria:
Termostat i głowice

 

Inteligentny Termostat oraz Inteligentne Głowice Termostatyczne – zarządzanie temperaturą z Netatmo

 

Inteligentny Termostat Netatmo – inteligentne zarządzanie temperaturą

Inteligentny termostat jest urządzeniem, które pozwala na zdalne regulowanie temperatury w pomieszczeniach z każdej części świata. Dzięki niemu możliwe jest nawet zaplanowanie uruchomienia ogrzewania na czas powrotu z wakacji. Inteligentny Termostat dostosowuje temperaturę do określonej pory dnia i harmonogramu domowników.

W przypadku tego urządzenia inteligencja idzie w parze z oszczędnością. Użytkownik otrzymuje co miesiąc indywidualny raport dotyczący zużycia prądu, co pozwala na takie ustalenie harmonogramu ogrzewania, aby zapewnić jak największą oszczędność. Poza opcją zdalnej regulacji temperatury jest również możliwość dokonywania zmian ręcznie za pomocą specjalnego przycisku. Inteligentny Termostat wyposażony jest także w istotną funkcję samodzielnej konserwacji. Urządzenie to wysyła powiadomienia o niskim poziomie naładowania baterii lub o niewłaściwym działaniu instalacji grzewczej.

Inteligentny Termostat

Monitorowanie ogrzewania umożliwia specjalna aplikacja Home + Control. Inną istotną funkcją tego urządzenia jest opcja samodzielnej regulacji. Termostat firmy Netatmo wykorzystuje dane o izolacji termicznej domu oraz temperaturze na zewnątrz i na ich podstawie ustala czas uruchomienia ogrzewania. Pozwala to na uzyskanie odpowiedniej temperatury we właściwym czasie.

Na uwagę zasługuje również kompatybilność tego urządzenia z Apple HomeKit oraz Amazon Alexa, a także możliwość sterowania głosem za pomocą Google Assistant. Ponadto instalacja Inteligentnego Termostatu jest prosta oraz intuicyjna, dlatego każdy może ją bezproblemowo przeprowadzić. Urządzenie to pod względem wyglądu przypadnie do gustu dosłownie każdemu, gdyż wyposażone jest w cztery wymienne, kolorowe nakładki.

Inteligentne Głowice Termostatyczne na straży oszczędności

Inteligentne zawory

Kontrolę temperatury w pomieszczeniach umożliwiają również Inteligentne Głowice Termostatyczne. Możliwość ustalenia harmonogramu pozwala na ogrzewanie wybranych pomieszczeń w dogodnym dla mieszkańców czasie. W każdym pomieszczeniu można ponadto wyznaczyć indywidualną, komfortową temperaturę.

Panel zdalnego sterowania pozwala na ustawianie temperatury w każdym pokoju oddzielnie za pomocą smartfona. Dzięki temu będziesz mógł cieszyć się idealnymi warunkami w swoim domu.

Inteligentna Głowica Termostatyczna umożliwia również oszczędzanie energii. Wszystko to dzięki funkcji wykrywania otwartego okna (gdy głowica wykryje otwarte okno, ogrzewanie w pomieszczeniu zostaje wyłączone, aby zapobiec marnowaniu energii). Inteligentna Głowica Termostatyczna samodzielnie analizuje środowisko danego pomieszczenia i w ten sposób dostosowuje ogrzewanie do warunków w nim panujących (w zależności od nasłonecznienia i wykorzystania pomieszczenia). Gdy nastąpi taka konieczność, temperaturę w pomieszczeniu można zwiększyć ręcznie.

Inteligentna Głowica Termostatyczna to nie tylko funkcjonalność ale również prosty i elegancki wygląd. Urządzenie to wyposażone zostało w cztery kolorowe nakładki samoprzylepne, które można dobierać w zależności od indywidualnych upodobań. Pozwala to na wpasowanie głowicy w aranżację każdego pomieszczenia. Istotną cechą opisywanego urządzenia jest również jego kompatybilność z Apple HomeKit oraz Amazon Alexa, a także możliwość sterowania głosem za pomocą Google Assistant.