Przejdź do treści

Jaki przedłużacz wybrać na biurko?

Niewątpliwie w XXI wieku, obok lampki, drukarki, laptopa czy notesów i długopisów na biurku powinno znaleźć się miejsce na nowoczesny przedłużacz! Teraz, gdy smartfon jest podstawowym narzędziem komunikacji, nikt nie lubi pojawiającego się komunikatu typu: „Zostało 10% baterii. Podłącz telefon do ładowania”, ... szczególnie, kiedy  gdzieś zapodziała się ładowarka.

Przedłużacze wyposażone we wtyczkę microUSB lub ładowarkę indukcyjną na pewno sprawiają, że szukanie ładowarki przejdzie do historii, a ładowanie urządzeń mobilnych stanie się prostsze.

W tym artykule opisujemy przedłużacze z USB i różnym wyposażeniem dodatkowym.

Najlepszym rozwiązaniem oferującym komfort, oszczędność miejsca i bezpieczeństwo jest przedłużacz pionowy z gniazdami 2P+Z i ładowarką USB. Składa się on z podstawy oraz korpusu obracanego wzdłuż pionowej osi o 180 stopni. Dzięki specjalnym otworom montażowym można go zamontować do podłoża (np. blatu biurka). Zapewnia zasilanie urządzeń elektrycznych oraz ładowanie urządzeń mobilnych z jednoczesną ochroną przeciwprzepięciową.

 


 

Rodzaje przedłużacza pionowego "wieża"

przedluzacze

Przedłużacz pionowy "wieża" w wersji biało-szarej i czarnej.

Wyposażenie podstawy:

 • 2 gniazda USB ( ładowarka) + 1 wtyczka mikroUSB (ładowarka - stacja dokująca): 5 V – zapewniające łącznie 2400 mA

Przedłużacz pionowy "wieża" z ładowarką indukcyjną w kolorze aluminium/czarny.

Wyposażenie podstawy:

 • 2 gniazda USB ( ładowarka): 5 V – zapewniające łącznie 2400 mA
 • 1 ładowarka indukcyjna (1000 mA standard QI)

Ładowarka indukcyjna umożliwia ładowanie telefonu bez konieczności podłączania go za pomocą kabla. Część smartfonów jest fabrycznie wyposażona w taką opcję (np. Galaxy S7 lub S7 Edge).

Pozostałe wystarczy wyposażyć w specjalną wkładkę lub w czasie ładowania umieścić telefon w etui, które posiada cewkę odbiorczą umożliwiającą ładowanie. Taki smartfon wystarczy położyć na ładowarce  i proces ładowania rozpoczyna się.

przedłużacz na biurkoPrzedłużacz pionowy "wieża" z repeaterem/acces point wi-fi w kolorze aluminium/czarny.

Wyposażenie podstawy:

 • technologia Wi-Fi 2,4 GHz - IEE 802.11b/g/n
 • repeater / Access point wi-fi (alternatywnie - zależnie od wybranej funkcji)
 • wejście RJ45 do podłączenia internetu i stworzenia access point wi-fi
 • 2 gniazda USB ( ładowarka) + 1 wtyczka mikroUSB (ładowarka - stacja dokująca): 5 V – zapewniające łącznie 2400 mA

Urządzenia mobilne oraz laptopy najczęściej łączą się z siecią bezprzewodowo. W pewnym momencie pojawia się jednak ograniczenie – zasięg routera nie obejmuje bardziej oddalonych pokoi lub altany czy ogrodu. Jak sobie z tym poradzić?

W przypadku konieczności zwiększenia zasięgu sieci bezprzewodowej, najlepiej sięgnąć po wzmacniacz Wi-Fi. Urządzenie to po zalogowaniu do sieci bezprzewodowej przechwytuje jej sygnał i następnie samo przesyła go dalej.Sieć bezprzewodowa utworzona przez repeater jest automatycznie rozpoznawana przez inne urządzenia i nie ma konieczności jej dodatkowego konfigurowania ani logowania. Alternatywną funkcją jest tworzenie punktu dostępowego wi-fi. Funkcja przydatna, jeżeli w domu mamy wyłącznie Internet przewodowy. Podłączając przewód internetu do wejścia RJ45 w podstawie przedłużacza, możemy stworzyć bezprzewodową sieć wi-fi.

 


 

Wspólne cechy opisywanych wyżej przedłużaczy:

 

 • wymiary (mm): wysokość 328, podstawa 192 x 163 z możliwością mocowania do podłoża (np. blat). Obrotowy korpus pozwala ustawić gniazda w najodpowiedniejszym kierunku.
 • przewód 2 m  - 250 V~, 16A, maks. 3500 W - 50 Hz
 • 4 gniazda 2 P+Z (skrajne gniazdo odsunięte w celu łatwego podłączenia np. zasilacza), z przesłonami otworów wtykowych (bezpieczeństwo dzieci).
 • ogranicznik przepięć z sygnalizacją działania Uc = 250 V, Uoc = 4 kV i Up = 1 kV .  Zabezpieczenie przeciwprzepięciowe pomaga w redukcji skoków napięcia, które mogą uszkodzić podłączone odbiorniki (brak podświetlenia = brak ochrony - należy wymienić przedłużacz).
 • podświetlany wyłącznik

Zaprezentowane przedłużacze wyróżniają się wieloma udogodnieniami, które poprawiają komfort pracy i korzystanie z urządzeń mobilnych.

Więcej na temat naszych przedłużaczy można przeczytać tutaj.